SILVER FOX

Karel Pravec přezdívaný Silver Fox se narodil v Československu. Jeho otec byl známý diplomat, který se v roce 1968, a proto se jeho rodina přistěhovala do USA v roce 1980.

Karel pokračoval v získávání bakalářských titulů na University of Albany a poté magisterský titul na Columbia University. Výcvik bojových umění zahájil u mistra Byung Sung Cha v roce 1986, učil se Tae Kwon Do a v roce 1995 dosáhl hodnosti černého pásu 3. stupně ve Světové federaci Tae Kwon Do.

Na začátku 90. let Pravec během studia a výuky Tae Kwon Do rozšířil své znalosti bojových umění účastí na mnoha seminářích, včetně víkendového semináře v roce 1991, který pořádali členové rodiny Gracie. Bylo to poprvé, co se Pravec dozvěděl o brazilském stylu jiu-jitsu.

BJJ přišlo do oblasti NJ / NY až v roce 1993, kdy Pravec spolu se svým uměním začal studovat BJJ. Když se Renzo přestěhoval do USA, stal se jedním z prvních amerických studentů Renza Gracieho a nakonec se zaměřil na bojová umění pouze na BJJ. Veškerý svůj volný čas šel cvičit a svůj Černý pás získal v roce 2006 u Renza Gracieho. Teprve tentokrát začal sám soutěžit, když mu bylo něco přes 40! Navzdory tomu byl stále schopen soutěžit v divizi dospělých na nejvyšší úrovni. V roce 2006 zahájil brazilskou akademii Jiu-Jitsu Silver Fox. Stal se vyhledávaným instruktorem po celém světě, ale neustále se zdokonaluje, zdokonaluje své dovednosti a znalosti pro své studenty a pravidelně trénuje s šampiony BJJ & MMA.

Karel je také autorem knihy Fluid BJJ a video seriálu Digitsu Roll with the Fox a pravidelně se objevuje na kanálu Tristar Gym na YouTube spolu s renomovaným trenérem MMA Firasem Zahabim.

Zdroj: https://silverfoxbjj.com/about-silver-fox/